Çalışma Kahve

 Uzaktan Eğitim

Kişilerin bir alanda işe başlayabilmeleri için bazı yeterlilikleri barındırmalarının yanında aynı şekilde bazı sertifikalara da sahip olmaları gerekmektedir. Bu konuda ise çeşitli kurslara başvuru yapmaları ve bu kurslar sayesinde de belgeleri temin etmeleri gereklidir. Bu konuda ise Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi olarak kişilere gereken eğitimleri ve belgeleri vermekten sorumludur. Bu konuda kişilere uzaktan eğitimler ile de sertifika verilme durumu mevcuttur. Bu konuda merak edilen sorulara açıklık getirilmek gerekirse şu bilgiler doğru olacaktır.

 

Uzaktan Eğitim İle Nasıl Kurs Verilmektedir?

 

Uzaktan eğitim yani kişiler ile herhangi bir iletişime geçilmeden yapılan eğitim olarak adlandırılmaktadır. Bu aşamada kişilerin kurs eğitimine katılmaları gerekmemektedir. Burada kişiler belli zaman aralıklarında Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi tarafından sağlanmış olan profil bilgileri ile internet ve bilgisayarları üzerinden canlı derslere katılmaları sağlanmaktadır. Sınıf ortamında hocaların kişiler sanki karşısında ders dinliyormuş, onlara anlatıyor gibi anlatım sağlamaktadır. Bu aşamada kişilerin ise sadece eğitim odalarına katılım sağlaması gereklidir. Burada yapmaları gereken başka bir durum söz konusu değildir.

 

Kurs Fiyatları Ne Kadardır. Sertifika Fiyatları Da Aynı Mıdır?

 

Uzaktan eğitim kurslarına katılarak kişilerin sertifikaya sahip olmaları sağlanmaktadır. Bu aşamada ise sabit bir kurs fiyatının verilmesi doğru olmamaktadır. Kişilerin bir eğitim almak istedikleri kurs türüne göre fiyatlar da aynı oranda değişiklik göstermektedir. Bu açıdan dolayı tam ve net bir bilgi alınabilmesi için telefon veya mail yolu ile akademi birimine bağlanılarak daha rahat bilgi verilmesi sağlanacaktır. Kişiler burada almak istedikleri kurslara ve bu kursun program düzenine göre fiyatlarda bu oranda değişiklik göstermektedir. Bu aşamada ödeme planında kişilere kolaylıklar da sağlanmaktadır. Taksitli bir ödeme sistemi veya aralıklar ile toplu bir şekilde para yatırılma imkanı da sağlanmaktadır.

 

Uzaktan Eğitim Sertifikalarının Her Alanda Geçerliliği Var Mıdır?

 

Kurslar için gerekli olan eğitimler uzaktan olarak ve internet üzerinden kişilere sağlanmaktadır. Bütün aşamaları başarı ile kaydedildikten sonra ve gerekli olan sınav prosedürünü başarılı bir şekilde geçtikten sonra kurs belgesi kişilerin belirtmiş oldukları adreslere gönderilmektedir. Bütün kursların belgesi Üniversite tarafından tasdik edilmiş ve uluslararası geçerliliği olan bir belge niteliğindedir. Yani kişilerin yapacağı iş başvurularında hiçbir problem çıkmamaktadır. Sadece bu aşamada kişiler işe girmek istedikleri kurumun istediği belgede eğitim saatini dikkate almalıdır. Eğitim saati fazla olan kursları tercih etmeleri her zaman doğru olacaktır.